Hlavní
nabídka

Čajový lístek
Fotogalerie
Kulturní program v DČ
Akce potulné čajovny
Kontakt

   Čajový lístek
TCHAJ-WAN - FORMOSA

Tchajwanci, kterak jim je vlastní, jsou velice přičinliví a pracovití. Navíc populace sestává z mnoha čínských běženců, kteří s sebou přivezli také um zpracování čajových lístků z rozličných provincií. I stalo se, že v minulosti většina evropanských obchodníků importovala tzv. čínské čaje přes Tchaj-wan netušíce, že se jednalo o zdařilé plagiáty. Dnes však v Dobrých čajovnách můžeme nabídnouti, díky cestám milců čaje do Číny a na Tchaj-wan, čaje originelní, tedy nefalšované. V naší nabídce se přesto nacházejí i tchajwanské kopie. Jedná se o výjimky, které si svou kvalitou nezadají s originály.


OSLAVA ČAJE VE STYLU KUNG-FU
(pro četnější společnost)

Všechny tři níže nabízené tchajwanské originály žádejte v originelní soupravě z Taipei pro tento účel přivezené.

TUNG TING - FORMOSA JADE OOLONG [tun ting formosa jade ulong]
Zamrzlý vrcholek
Tchajwanský originál! Věhlasný nepatrně fermentovaný čaj, který je specielní nožní metodou za vlhka sežmoulán do malinkých nepravidelných oválků. Spolkem milců čaje directně z úbočí bájemi opředené hory Tung Ting přivezený. Vhodný ku rozjímání, když stíny se prodlužují. Podáváme v originelní soupravě z Taipei pro tento účel přivezené.
Osamělým pijákům čaje tuto delikatesu nabízíme i v šálu typu Gai Wan s pokličkou.
Kč 98,-

BAO ZHONG - FORMOSA POUCHONG [pao čung formosa pušong]
Velmi jemně fermentovaný čaj z odrůdy futienského typu s dlouhými úzkými listy. Po velmi krátké fermentaci zabalen do bavlněného papíru a sušen pečením jest. Odtud také jeho název, jenž v překladu "Balená odrůda" znamená. Vhodný k popíjení, když bouře odeznívá. Podáváme v originelní soupravě z Taipei pro tento účel přivezené.
Osamělým pijákům čaje tuto delikatesu nabízíme i v šálu typu Gai Wan s pokličkou.
Kč 98,-

FORMOSA BI LUO CHUNG CHA [formosa piluo čchun čcha]
Modrozelené spirálky jara
Čaj původně produkovaný v Číně. Vhodný k popíjení v bambusovém lesíku za jarního večera. Lístky temně zelené tvaru podlouhlých jehliček spirálkovitě svinutých. Nálev průzračně zelené barvy, svěží jemné trávové vůně a chuti decentně svíravé evokující pocit sladkosti.
Kč 108,-

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA V DOBRÉ ČAJOVNĚ:
Račte ochutnati další z tchai-wanských lahůdkových oolongů!

GAO SHAN - FORMOSA OOLONG [kao šan ]

Smetanové tóny s náznaky vůně broskví či dokonce čerstvého kokosu, v chuti vyhlazený sladce ovocný a svěží, nálev barvy jadeitu. Vysokohorský lehce fermentovaný taiwanský čaj, jest dalším střípkem do mozaiky lahůdkových oolongů z Formosy, nutno podotknouti, že střípkem blýskavým. Vhodný, když v myšlenkách cestovati chcete.
Kč 108,-