Hlavní
nabídka

Čajový lístek
Fotogalerie
Kulturní program v DČ
Akce potulné čajovny
Kontakt

   Čajový lístek
SRÍ LANKA

Na troskách kávových plantáží, zničených zhoubnou plísní, se ve druhé polovině 19. století začalo velice dařit vydatným odrůdám některých čajovníků, přivezených z Indie. Bez ohledu na to, v jaké výšce byly plantáže zakládány, dávaly bohatou, plnohodnotnou úrodu, jež si brzy našla cestu na trhy do té doby ovládané Čínou a Indií. Jména oblastí Kandy, Uva, Matale, Dimbula, Ruhunu a Nuwara Eliya reprezentují zahrady čajů na úpatích hor do 650 m. n. m. až po čaje vysokohorské, jež rostou na nejvýše položených zahradách světa ve výšce až 1 800 m. n. m. V nabídce Dobré čajovny reprezentují cejlonskou čajovou produkci dva její nejvýraznější představitelé.


CEYLON ADAM´S PEAK [cejlon adams pík]
Černý vysokohorský listový čaj z oblasti Nuwara Eliya, konkrétně ze zahrad Labookelie. Znamenitý plně aromatický čaj, rozkošný v nálevu, vykreslující křivky zahrad, jež rozpínají se pod vrcholky hor Samanalakande. Je vhodný pro běžné odpolední čajové dýchánky.
Kč 58,-

CEYLON TIGER RIVER [cejlon tajgr rivr]
Znamenitý plně aromatický listový takzvaně nízkohorský čaj z oblasti Kandy na čarokrásném ostrově Srí Lanka. Vydatný v šálu, podobající se čaji ásamského typu. Vhodný pro osamělé pijáky čaje.
Kč 58,-