Hlavní
nabídka

Čajový lístek
Fotogalerie
Kulturní program v DČ
Akce potulné čajovny
Kontakt

   Čajový lístek
SPECIALITY DOBRÉ ČAJOVNY

Dobrá čajovna nabízí vedle čajů klasických také některé vlastní směsi či receptury pod vlastními názvy.

VZPOMÍNKA NA BOMBAY ©

Indická receptura - černý ásamský listový čaj míchaný s hořkou čokoládou, mlékem a medem. Nálev bílé mléčné barvy, podmanivé čokoládovomedové vůně.
Kč 88,-

VŮNĚ KAŠMÍRU
©
Opojně vonící nápoj, vůně lákavých dálek Východu. Směs zeleného, polozeleného a černého čaje se sušenými jablky, pomerančovou kůrou a hřebíčkem. Nálev žlutavozelené barvy, pronikavé hřebíčkové vůně a chuti lehce natrpklé s dozvukem ovocným.
Kč 68,-

YOGI ČAJ

Indická rituální specialita Dobré čajovny, dle receptu Bhagwan Dasse. Směs koření: mletého zázvoru, kardamomu, bílého pepře, anýzu a hřebíčku s čajem, mlékem a medem. Nálev bílé mléčné barvy, pronikavé vůně až s mírně omamnými účinky. Euforizující nápoj. Vhodný před odletem do teplých krajin.
Kč 88,-

ČAJ, ČAJE, ČAJ
©
VVzpomínka na Indii. Černý indický čaj z provincie Ásam povařený v mléce, silně slazený. Podává se ve sklence 0,2 l za neustálého pokřiku: „Čaj, čaje, čaj!“ Vhodný ku vzpomínání na cesty.
Kč 78,-

POUŠTNÍ DUNA ©

Listový zelený čaj s marockou drcenou mátou (Mentha spicata cv. Moroccan), zvanou Nana, a cukrem. Receptura marocká. Nálev žlutozelené barvy a pronikavé mátové vůně. Vhodný k vodní dýmce.
Kč 68,-

BOSTON TEA PARTY
©
Zelený čaj Formosa a Qi Men v jednom šálu. Receptura Dobré čajovny. Název je inspirovaný historickou událostí z 16. prosince 1773, kdy byly v důsledku nepokojů zapříčiněných britskou koloniální politikou naházeny bedny s čajem v severoatlantickém přístavu Boston do moře, čímž vznikla jistě svérázná čajová směs. Vhodný při příležitosti výročí této události nebo jako čaj do samovaru.
Kč 68,-

ČAJ EDWARDA LEARA
©
Černý čínský listový čaj ovoněný lákavou čokoládovou esencí nese název inspirovaný básničkou Edwarda Leara o jednom pánovi, který žil v Bombaji jenom o čaji. Receptura čaje s čokoládou pochází právě z těchto míst. Nálev červenohnědé barvy a jemné čokoládové vůně.
Kč 68,-

VZPOMÍNKA NA JERUZALÉM
©
Černý indický čaj kořeněný mletou skořicí podle tradiční chasidské receptury. Typická vůně skořice ve spojení se silným černým čajem dává v šálu jemně euforizující nápoj. Nálev skořicové vůně, červenohnědé barvy.
Kč 68,-

VZPOMÍNKA NA ISTANBUL
©
Černý čaj kořeněný hřebíčkem podle staré orientální receptury. Typicky pronikavá vůně hřebíčku ve spojení se silným černým čajem dává posilující nápoj, jemně euforizující. Nálev s vůní hřebíčku, červenohnědé barvy.
Kč 68,-

VZPOMÍNKA NA OMDURMAN - šaj bil hél ©

Černý čaj s kardamomem, dle receptury ze Súdánu. Černý indický čaj okořeněný mletým kardamomem podle receptury pocházející z Arábie. Pikantní chuť tohoto orientálního koření ve spojení se silným nálevem dává posilující nápoj, jemně euforizující. Arabové tento čaj silně sladí. Nálev červenohnědé barvy, ostré vůně kardamomu.
Kč 68,-

MALAJSKÝ TYGR
©
Černý čínský listový čaj s kousky strouhaného kokosu. Nálev červené barvy, lehce kokosové vůně a nasládlé chuti. Podáváme s miskou bělounkého kokosu ku dochucení.
Kč 68,-

RUSKÁ KARAVANA

Tradiční směs čínských červených čajů Lapsang Souchong a Qimen. Vhodný ke čtení ruské klasické prózy.
Kč 68,-
ZÁPAD SLUNCE NAD CAPE TOWN
Převelice oblíbená kombinace sytě červeného nálevu afrického rooibosu s kandovaným zázvorem. Podáváme efektně ve skleněné konvi na ohříváčku.
Kč 78,-

MOTOROVÉ PEKLO - MOTOR HELL [motor hel]
©
Speciální recept vhodný pro motorkáře unavené prudkou jízdou v nepříznivém počasí jen zdánlivě postrádá čajovou romantiku. Anglická směs černého čaje oživená kůrou citrusů a posílená poctivou dávkou kandovaného zázvoru zaujme i ortodoxní ridery Harley Davidsonů. Recept tajně převzat od hlavního účetního britské motorkářské firmy Vincent. Přiměřeně slazeno.
Kč 78,-