Hlavní
nabídka

Čajový lístek
Fotogalerie
Kulturní program v DČ
Akce potulné čajovny
Kontakt

   Čajový lístek
JAPONSKO

Japonské zelené čaje jsou zpracovávány odlišnou technologií. Po sběru a zavadnutí se nechávají projít horkou párou, poté jsou dále zpracovávány a sušeny. Tím získávají charakteristické, s jinými čaji nezaměnitelné vlastnosti. Především vynikající aróma a svěží zelenou barvu v nálevu. V naší nabídce proto máme japonské čaje pouze originelně balené, vždy se zaručenou čerstvostí z přímých dodávek z Kjóta zasílaných.  ZELENÉ ČAJE - RYOKU CHA [rjokuča]

MATCHA KYOTO [mačča kjóto]
Jedná se o prvotřídní typ práškového velejemně mletého čaje. Matcha je používán při takzvaném japonském čajovém obřadu, kdy je čaj v originelní misce zvané čawan, šlehán bambusovou metličkou s názvem časen. Hráškově zelený velejemný prášek výrazně trávové vůně je projevem charakteristickým pro kvalitní Matcha. Napěněný nálev má svěží zelenou barvu a nezapomenutelnou chuť vysoce intensivní. Doporučuje se požívati po desertu neb sladkosti japonské, nikoliv však na lačno. Pozn.: V Dobré čajovně předvádíme pouze fragment tzv. japonského čajového obřadu. Nápoj se podává v objemu cca 0,75 dcl.
Kč 138,-

BANCHA KYOTO [banča kjóto]
Základní sorta zeleného japonského čaje určeného k běžnému pití. Plochý lístek světlezelené barvy a nálev charakteristické vůně čaje. Vhodný pro dvojí zalití.
Kč 88,-

GYOKURO KYOTO [Gjokuró kjóto]
Excelentní vysoce znamenitý japonský zelený čaj. Lahodná chuť a svěží trávová vůně jara dává prožít dotek nebes v šálu. Tento čaj patří k nejvýše ceněným produktům říše Nipponu. Je ručně trhán na specielně zastíněných polích a je zárukou požitku nevšedního, originelní jeho přípravou pak umocněného. Temně zelený plochý subtilní lístek stejnoměrné velikosti, čerstvé trávové vůně a delikátní chuti. Typ čaje Gyokuro je vyhledáván pro jeho charakteristicky silnou chuť. Obvykle se připravují tři nálevy, kdy vyniká výsostná kvalita tohoto čaje.
Kč 108,-

!!RARITA V DOBRÉ ČAJOVNĚ!!
ARACHA [arača]
Netříděný japonský zelený čaj z oblasti Ujitawara. Jedná se o tovar licitovaný na čajové burse, který se po zmrazení, dosušení a třídění stává čaji Gyoukuro, Sencha, Kukicha a Bancha. Zřídkakdy se dostává na pulty obchodů i ve své domovině. Proto je nám ctí Vám ho jakožto raritu předložiti ku degustaci. Festival nových chutí ve vašem šálku přeje Spolek Milců Čaje!
Kč 108,-

TAMARYOKUCHA KYOTO [tamarjokuča kjóto]
Tamara.
Tento čaj je produkován v oblasti ostrova Kjúšú. Jedná se o prvotřídní typ zeleného čaje. Vhodný pro sváteční příležitosti. Dává vydatný nálev i po několikerém zaĺití. Tmavozelený drobný lístek stejnoměrně svinutý. Nálev světlezelené barvy, svěží delikátní chuti.
Kč 98,-

KUKICHA KYOTO [kukiča kjóto]
Čaj stonkový nebo také řapíkový, u nás čajová rarita. Tento typ čaje bývá také základem při výrobě Hojicha, ale v tomto případě se jedná o vedlejší produkt, vznikající při výrobě delikatesního čaje Gyokuro. Světlezelené řapíky, nálev svěží zelené barvy a jemné trávové vůně. Dává vydatný nálev i po několikerém zalití.
Kč 88,-

SENCHA KYOTO [senča kjóto]
Toto označení nese japonský zelený čaj, který je v současnosti nejtypičtějším čajem japonského trhu. Tato sorta je proslulá zejména svým pečlivým zpracováním. Temně zelený plochý lístek stejnoměrné velikosti, čerstvé trávové vůně a delikátní chuti. Sencha má velice příznivé účinky na tělo i ducha, povzbuzuje, čistí organismus, má velký obsah vitamínu C. Dává vydatný nálev i po několikerém zalití. Vhodný k tichému setkání s nejmilejšími přáteli.
Kč 98,-

GENMAICHA KYOTO [genmajča kjóto]
Specificky japonská delikatesa. Vhodný jako nápoj po obědě. Zpravidla standardní čaj obohacený smícháním s praženou rýží. Touto kombinací získává své lákavé aróma a neobvyklou chuť. V překladu znamená čaj s neleštěnou rýží.
Kč 88,-

HOJICHA KYOTO [hodžiča kjóto]
Delikátní čaj se specifickým aróma. Doporučuje se zejména jako dobrý nápoj po vydatném obědě. Pražené řapíky, někdy i (podle sorty) s netříděným listem světle hnědé barvy. V překladu znamená zlehka pražený čaj. Nálev nahnědlé barvy, vůně čerstvě pečeného chleba, chuti pražené rýže. Dává vydatný nálev i po několikerém zalití.
Kč 88,-


  JAPONSKÉ ČAJOVÉ SMĚSI

MATCHA IRI SENCHA [mačča iri senča]
Směs čajů podle tradiční japonské receptury. Kombinací čajů Matcha a Sencha je dosaženo skvělé chuti a vůně. Znamenitý při psaní básní.
Kč 108,-

MATCHA IRI GENMAICHA [mačča iri genmaiča]
Obdobná kombinace dvou druhů zeleného čaje. Zelený čaj s mimořádně silným aróma. Vhodný pro příležitost nečekaného setkání.
Kč 108,-

KYOTO KINEN [kjóto kinen]
Vzpomínka na Kjóto.
Receptura z tohoto překrásného města čaje. Zvláštní natrpklá chuť Matcha je v šálu zjemněna mlékem a cukrem, což velmi lahodí. Podává se horké ve sklence o obsahu 0,2 l.
Kč 78,-