Hlavní
nabídka

Čajový lístek
Fotogalerie
Kulturní program v DČ
Akce potulné čajovny
Kontakt

   Čajový lístek
INDIE

V Dobré čajovně se orientujeme výhradně na indické čaje černé. Zelené a polozelené nejsou v naší nabídce zastoupeny z toho důvodu, že nedosahují kvality svých čínských bratrů. Indický černý čaj je znám především skrze produkci věhlasných oblastí Dárdžílingu, Nilgiri a Ásamu, kde se na tamních plantážích pěstují vysokou kvalitou známé vyšlechtěné odrůdy čínského a ásamského čajovníku. Čajovník se však pěstuje i v jiných částech Indie, jako je například Sikkim nebo Doars. V naší čajovně však nejsou zástupci těchto oblastí nabízeni, neboť jejich kvalita (v některých případech i cena) není schopna konkurovat úrovni čajů z klasických oblastí.

  ČERNÉ ČAJE ORTHODOKSNÍ

DARJEELING FIRST FLUSH
[dardžíling frst flaš]
(čajová zahrada dle saissoního výběru)
V drsném horském klimatu Himálaje, v oblasti Dárdžílingu, se první jarní sklizeň čaje od března do konce dubna nazývá First Flush. U tohoto čaje je především ceněna jeho květinová vůně. Do Dobré čajovny jej nakupujeme přímo u produkční firmy a poté přepravujeme letecky. Díky tomu se do Vašeho šálu dostává čaj, který je zaručeně čerstvý. V nabídce toliko do vyčerpání zásob.
Kč 108,-

DARJEELING SECOND FLUSH
[dardžíling seknd flaš]
(čajová zahrada dle saissoního výběru)
Druhá sklizeň čajových lístků probíhá těsně před obdobím dešťů, od konce května necelých 50 dní. Tyto čaje jsou pro svoji chuťovou kvalitu a úžasnou vyzrálost srovnávány s věhlasem vín z Bordeaux. Nabízený zástupce byl velice pečlivě vybírán již vytříbenými jazýčky milcovskými za účasti čajových živnostníků vícerých. Drobnější zelenožluté lístky s příměsí tmavých tipsů. V nabídce toliko do vyčerpání zásob.
Kč 108,-

DARJEELING HIMÁLAJ [dardžíling]
Indický čistý vysokohorský černý čaj ručně sbíraný na jižních svazích Himálaje v Západním Bengálsku. Jedná se o originelní směs, jež vyznačuje se vyrovnaností barvy nálevu, chuti i aróma. Hnědočerný lístek s obsahem světlých tipsů stejnoměrně svinutý do půlměsíčku vydá v šálu červenohnědý nálev sytého aróma a vydatné chuti, jehož požití doporučujeme k zahnání žízně.
Kč 68,-

ASSAM BRÁHMAPUTRA [ásam]
Indický černý čaj z údolní oblasti plantáží na březích magické řeky Brahmaputry. Objevili jej bratři Bruceovi takřka před 170 lety. Tento čaj byl vyšlechtěn z divoké odrůdy čajovníku později nazvaného Thea Assamica. Hnědočerný lístek s obsahem světlých tipsů, stejnoměrně svinutý do půlměsíčku. V šálu temně červenohnědý nálev sytého aróma a vydatné chuti. Vhodný před dalekou cestou.
Kč 68,-

NILGIRI ŠIVA FOP [nilgiri]
Na jihozápadě země indické, v oblasti Modrých hor - Nilgiri, rodí se pod přísným dohledem Boha Šivy znamenitě osvěžující čaj vysokohorského typu, jenž vyznačuje se světlým oranžovohnědým nálevem a velejemnou vůní.
Kč 68,-

  ČERNÉ ČAJE CTC

ASSAM CTC - KUNDALIMUKH [ásam sítýsí]
Indický černý čaj z údolní oblasti plantáží na březích magické řeky Brahmaputry. Tento čaj byl vyšlechtěn z divoké odrůdy čajovníku, později nazvaného Thea Aassamica. Jedná se na našem trhu o prvního zástupce indických, tzv. nížinných čajů, vyráběných moderní metodou CTC - Crushing (drcení), Tearing (trhání) & Curling (rolování). Tato metoda dává vyniknouti vydatné vůni a syté dřevové chuti. Doporučujeme píti před divokou nocí.
Kč 58,-